obcy1.jpg„(…)dawnymi czasy w naszym Układzie Słonecznym istniały trzy planety, na których istniało życie – Featon, Mars i Ziemia. Na Featonie była prastara, wysoko rozwinięta kultura z daleko posuniętymi naukowymi i technologicznymi osiągnięciami. Opanowała podróżowanie w Kosmosie i od czsu do czsu odwiedzała swoich sąsiadów – Marsa i Ziemię.
W owym czsie również Mars był planetą sprzyjającą życiu. I tam żyła humanoidalna cywilzacja. Może to byli Marsjanie, a może też Featonianie, którzy skolonizowali Marsa. Któż to może dokładnie wiedzieć?
Wówczas to doszło do katastrofy. Featon pękł w morzu płomieni. Na Marsie dramatyczny koniec Featona obserwowano ze zgrozą. Sąsiedni świat został jakby wymazany. Jednak katastrofa jeszcze się nie zakończyła. Od tej chwili na Marsie koncentrowały się uderzenia meteorytów, powodujące drastyczne w skutkach zmiany klimatyczne. Mars stawał się coraz abrdziej nieprzyjazny życiu. Zdecydowano przesiedlić przynajmniej część jego mieszkańców. Statków kosmicznych nie starczyło dla wszystkich. Małą grupę wysłano n aZiemię, aby tam założyła kolonie i dała szansę przeżycia przynajmniej gatunkowi. W owych czasach humanoidalne stworzenia na Ziemi znajdowały się jeszcze w prymitywnym stadium rozwoju.
Ci, co pozostali na Marsie, postanowili wznieść dostrzegalne i niezniszczalne w czasie kamienne struktury, na znak swojej ginącej egzystencji: olbrzymie kamienne głowy i piramidy w najróżniejszych rejonach geograficznych, w nadziei, że nie wszystko ulegnie zniszczeniu i któregoś dnia zostanie odkryte jako „pomnik raju utraconego”.
Coraz silniejsze uderzenia meteorytów wywoływały wstrząsy sejsmiczne na Marsie, a w następstwie tego ruchy tektoniczne i potężne wybuchy wulkanów.
Niesamowite, szalejące dookoła planety fale gorąca zżerały tlen, aż w końcu pozostała rzadka atmosfera z dwutlenku węgla. Z powodu przeraźliwie wysokich temperatur obfitość wody wyparowała, by w końcu opaść w formie lodu na czapach biegunów. Poza mikroorgaznizmami wszelkie życie na Marsie wygasło(…)”
;)
„Życie na Marsie” URAEUS 1997